Výlet do Jindřichova Hradce


naskýtá několik možností, které označím opět písmeny A – D . Pro cestu zpět doporučuji dvě varianty. Můžete však použít i jinou variaci.

Až do obce Lutová je TRASA 11 – JH souběžná s částí TRASY 1 (Klikov, “Dálnice“, Kosky, Starý Kanclíř) a s částí TRASY 9 (Starý Kanclíř, Lutová) (CS 1011 a 1010).

TRASA JH B vede pak z Lutové přímo přes Žíteč, Libořezy a Příbraz do Dolní Lhoty. Odtud dále přes Nežárku do Dvorců, Vydří a Políkna.

TRASA JH A vede z Lutové přes Stříbřec (CS 1035) a odtud buď přes Pístinu nebo lesem po červené značce do Stráže nad Nežárkou a dále přes řeku do Plavska a Políkna.

TRASA JH C pokračuje ze Stříbce k Nové řece CS 1035 k mostu (penzion a památník Emy Destinové). Za mostem doprava na lesní cestu (POZOR! – až druhá cesta, první vede k památníku E. Destinové a končí) a po ní kolem mysliven Krávovna a Hodějov do Mláky. Dále pak po silnici doleva do Novosedel nad Nežárkou. Tam doprava po silnici k řece Nežárce a k loveckému zámečku Jemčina (občerstvení) (CS 1170). Dále po silnici přes Hatín a Buk do J. Hradce.

TRASA JH D. Od zámečku Jemčina můžeme pokračovat lesními asfaltkami a polními cestami až do J. Hradce. Červenou turistickou značku budeme sledovat po celou cestu přes rybník Holná (občerstvení, až sem CS 1170), Holenský dvůr (občerstvení), Svatou Barboru a Děbolín do JH.

Cesta zpět sleduje mezinárodní cyklostezku Greenways přes Horní a Dolní Žďár, Malíkov nad Nežárkou, Novou Ves až k Dolnímu pstruhovému rybníku (CS 32) (Zajížďka asi 2 km k Lesnímu hotelu Peršlák). Odtud doprava po česko – rakouské příhraniční stezce do Staňkova (CS 332) , dále do Chlumu u Třeboně a přes Klikov do Suchdola.

Druhou variantou je odbočení z CS 32 v Dolním Žďáře doprava a po žluté značce dojedeme podél Nežárky polními cestami do Lásenice. Odtud pokračujeme dále terénem po zelené značce k Blatské hajnici a dále po asfaltce až pod Smírčí vrch, kde se napojíme na CS 322. (Zajímavá příroda vlevo od cesty – rezervace Fabiánek, Homolka a Bublavá skála a bývalá poustevna Dubovice).